מה זה וובינר ואיך זה צריך להיות משולב באסטרטגיה השיווקית של העסק שלך?

מה זה וובינר?

וובינר זאת שיחה אינטרנטית, הרצאה אינטרנטית עם לקוחות, עובדים, ספקים ושותפים לפניהם ניתן להציג מצגת, להדגים מוצר ולהעביר מסר בכל זמן ובכל מקום. המשתתפים יושבים מול כל מכשיר המחובר לאינטרנט (מחשב שולחני, טאבלט, מכשיר נייד), מקשיבים למציג (אפשר להאזין לדובר בכל שפה באמצעות תרגום סימולטני אונליין), צופים בוידאו (Webcam) של המנחה בזמן אמת, שואלים שאלות ומקבלים תשובות והכול בשידור חי.

מה קורה במקרה של תקלה טכנית?

כנס וירטואלי

המילה וובינר מתייחסת להרצאה הניתנת באינטרנט, בשידור חי, היא שילוב של המילה Web ו- Seminar כך שיצא Webinar.

יש הקוראים לאירוע וובינר בשמות אחרים כמו: הרצאה אינטרנטית, שיחה אינטרנטית, שידור חי באינטרנט, כנס אינטרנטי וגם סמינר מקוון – הכוונה היא אותה כוונה – וובינר Webinar.

פלטפורמת וובינר משמשת להעברת מסר בין אם הוא מסר הדרכתי או שיווקי וכך תמצא כי כנסים וירטואלים או כנסים היברידים עושים בשימוש בוובינר.

בהרצאה לפני קהל יש את היכולת ליצור אינטראקציה כמו הרמת יד, שאלות, מילוי סקר, כך שאם אתה שואל מה זה וובינר? אז להבדיל מסרט וידאו, כמו זה ביוטיוב, שהוא חד-כיווני, מהמציג לצופה ולצופה אין דרך להביע עמדה, לשאול שאלה ולקבל תשובה הרי וובינר היא מערכת שידור חי באינטרנט המאפשרת דו-שיח עם המשתתפים.

לקוחות שאני נותן להם שירותי וובינר. אולי זה גם מתאים לך?

הדרכה – מכון היצוא מתדרך באמצעות מערכת וובינר את הנספחים הכלכליים בשגרירויות ישראל ברחבי העולם.
מכבי שירותי בריאות מדריך אלפי אמהות בנושא שינה לתינוקות, הנקה ושאר נושאים.

מכללת די.בי.איי מדריכה רואי חשבון ויועצי שכר.

חברת מובמנט לקידום בריאות בארגונים עורכת וובינרים של הדרכה ללקוחותיה.

אלעד תוכנה עורכת וובינרים ללקוחות על מוצריה.

שיווק ומכירות – אלן קאר, הפסקת עישון עורכים 'ערבי מבוא' למאות לקוחות פוטנציאלים באמצעות מערכת וובינר (הם לא צריכים לשכור אולם, הם לא צריכים לדאוג לחניה, לא לכיבוד) ובסיום הם מוכרים את סדנת הדגל שלהם.

ארד טכנולוגיות מדידת מים עורכת וובינרים ללקוחותיה על החידושים האחרונים בתחום.

חברת UVision הישראלית מייצרת ומספקת מערכות חימוש אוויריות חדשניות, חסכוניות, ללקוחות ברחבי העולם, עורכת מידי חודש וובינר לקניינים ולמתעניינים ברחבי העולם כתחליף לכנסים שבוטלו בארץ ובעולם עקב משבר הקורונה.

לשכת יועצי שכר מעבירה הדרכה ללקוחות פוטנציאליים באמצעות וובינרים ומעודדת אותם להצטרף בתשלום ולהיות חבר בלשכה.

מה ניתן לעשות עם וובינר?

מרבית המשווקים באינטרנט עושים שימוש בוובינר לצורכי שיווק ומרבית בעלי העסקים רואים במערכת וובינר פלטפורמה להעברת הדרכה ולכן כל חשוב שתדעו מה זה וובינר ואיך הוא יכול לשמש אתכם.

וובינר יכול לשמש להעברת הרצאה או קורס ממש כפי שאתם רגילים להעביר בחדר, כיתה או אולם אירועים. טוב, זה לא בדיוק אותו דבר: אתם לא רואים את הקהל בעיניים, אתם יודעים שהוא שם אבל אין לכם קשר עין איתו. המשתתפים רואים את המצגת שלכם, שומעים את קולכם, רואים אתכם באמצעות מצלמת המחשב webcam שלכם ויכולים לחוות אתכם. זה הדבר הכי קרוב לפגישה פנים-אל-פנים אבל ללא 'כאב ראש' הכרוך בהפקת אירוע פיזי.

עכשיו, תחשבו מהו וובינר עבורכם? מה אתם תוכלו לעשות עם היכולות האלה מבלי לצאת מהמשרד:

 • תוכלו להעביר הדרכה למאות ואלפי אנשים הנמצאים בכל מקום על פני כדור הארץ,
 • ניתן לערוך כנס וירטואלי מול לקוחות פוטנציאליים ולהדגים להם את המוצר או את הפתרון שלכם ולייצר לידים איכותיים,
 • ניתן לחשוף מוצרים או פתרונות חדשים ולערוך סשן של שאלות ותשובות אוןליין,
 • ניתן למכור באמצעות וובינר

והכול בשידור חי!

איזה מערכות וובינר יש?

קיומו של וובינר חייב להעשות דרך תוכנה מיוחדת שהלב שלה הוא חדר וירטואלי הנמצא בענן, באינטרנט. מכירים זום Zoom ? כאשר אתם עורכים שיחה אינטרנטית באמצעות זום נוצר "חדר וירטואלי" בו השיחה מתקיימת, אותו דבר עם וובינר. כאשר המציג יוצר וובינר, נפתח חדר וירטואלי באינטרנט אליו יכולים להצטרף משתתפים שיכולים להאזין, לצפות וגם לתקשר עם המציג: לשאול שאלות, להגיב הרמת יד, לענות על שאלות ולמלא סקרים.

ספקים רבים מציעים "חדר וירטואלי" חלקם בחינם כמו Google Hangouts אבל רובם מציעים מערכת וובינר בתשלום כמו Zoom, GoToWebinar, Webinar OnAir, WebEX, Webinar Jam Studio ויש עוד. כל תוכנה והתכונות שלה.

עוד לקוחות שאני נותן להם שירותי וובינר

הדרכה – סטודיו 6b לאדריכלות ועיצוב פנים מעביר שיעורים באמצעות מערכת וובינר. עמותת מפרקים צעירים, תיקון עולם, מכללת DBA לראיית חשבון, העמותה לבריאות הנפש של התינוק, BDO, רי/מקס, מכון הייצוא, המוסד לבטיחות ולגיהות, מכבי שירותי בריאות.

שיווק ומכירות – לשכת מומחי שכר, בינת יישום, תות תקשורת ותוצאות – אלון גל, הייטק סוכנות לביטוח, Caja Robotics, Uvision, Matrix Medika .

כנס אוןליין – האקדמית כנרת ערכה כנס וירטואלי למשך 3 ימים, כל יום ½3 שעות ובהשתתפות עשרות דוברים שהעבירו הרצאות, כל אחד מביתו/משרדו למאות משתתפים. מועצת הפרחים ערכה כנס וירטואלי של 5 שעות שידור שכלל הרצאות של חברות ישראליות המפתחות ציוד חקלאי חדשני למגדלים. אוניברסיטת אריאל ערכה כנס וירטואלי: 3 ימים, 4 שעות שידור כל יום עם עשרות דוברים, מנחים. מרכז יה"ל, איכות בשיקום ערך כנס וירטואלי לאורך ½4 שעות. חברת צבירן העוסקת בייעוץ שכר, הטבות ופנסיה ערכה כנס וירטואלי ללקוחות שמהלכו הופיע, בשידור חי, הזמר פיטר רוט, חבר לשעבר בלהקת מוניקה סקס.

מה לקוחות אומרים על התהליך ועל תוצאות העבודה איתנו

האם את/ה רוצה
שהאירוע הוירטואלי (וובינר) שלך יעבור ללא תקלות?

עם שירותי ניהול וובינר של זהר עמיהוד,
אף אחד לא יבוא אליך בתלונות. נקודה.

  כדי שנוכל לתת לך הצעת מחיר מקצועית, מלא.י את הטופס

  בחר את הנושא עליו הינך רוצה לקבל פרטים *
  ניהול אירוע וירטואלי (וובינר או מיטינג)ניהול כנס היברידיהדרכה על מערכת זוםמשהו אחר הקשור באירוע וירטואלי

  מספר משתתפים *
  עד 100עד 500עד 1,000עד 3,000יותר מ- 3,000

  למתי מתוכנן האירוע שלך *
  בחודש הקרובבמהלך החורףבשנה הבאהלא יודע.ת

  על ידי בחירה בתיבת סימון זו, את/ה שולח/ת את המידע שלך לאתר getwebinar.co.il, שישתמש בו כדי ליצור איתך קשר בנוגע לפנייתך זו ולשירותים אחרים *


  מהן התכונות של מערכת וובינר?

  יש מיגוון גדול של תכונות features: דף הרשמה, מספר משתתפים, הקלטה, שאלות ותשובות, שאלות אמריקאיות, סקר, שיתוף מסך ועוד.

  הרשימה הבאה כוללת יכולות בסיסיות שצריכות להיות בכול מערכת וובינר:

  אופטימיזציה לאיכות התקשורת האינטרנטית

  מערכת וובינר היא מערכת להפצת תכנים באמצעות האינטרנט. לאיכות ולרציפות השידור יש קשר ישיר להצלחתו של הוובינר אותו תערכו. יש להבין כי תקשורת אינטרנטית אינה דומה באיכותה לתקשורת בכבלים או תקשורת טלפונית. תקשורת אינטרנטית דומה יותר לתקשורת סלולרית בה יש הפרעות/שיבושים וגם ניתוקים לפרקי זמן קצרים.
  לכן, מה שמערכת וובינר צריכה להבטיח זה את איכות התקשורת.

  מספר משתתפים

  מספר זה מתייחס למספר המשתתפים הנמצאים בו-זמנית במהלך הוובינר. מערכות וובינר שונות מאפשרות 25, 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000 או מספר משתתפים ללא הגבלה.

  וובינר בתשלום

  בדרך כלל וובינרים הנערכים ללקוחות, עובדים, ספקים או שותפים הינם וובינרים הניתנים חינם. יש מספר מערכות וובינר המאפשרות תהליך של גבייה בעת הכניסה לוובינר. המשמעות היא שניתן ליצור וובינר ולעשות ממנו כסף. התשלום יכול להתבצע באמצעות PayPal. המשתתפים צריכים לשלם מראש לפני שהם יכולים להיכנס לחדר הוירטואלי.

  אם יש בכוונתך לגבות כסף בכניסה לוובינר, מה שעליך לעשות זה לבחור מערכת וובינר שתענה לצרכים שלך.

  טופס הרשמה

  זהו "שער הכניסה" למערכת. כל מערכת וובינר צריכה להכיל טופס הרשמה עם שדות חובה כמו: שם ומייל, אבל ניתן להוסיף גם שדות נוספים לטופס כמו: שם ארגון/חברה, כתובת, תפקיד. בחלק מהמערכות אפשר להוסיף גם שאלות פתוחות כגון: מה הציפיות שלך מהוובינר היום? או שאלות עם מספר תשובות אפשרויות, כגון: בכמה וובינרים השתתפת?

  מייל אישור הרשמה

  לאחר שמשתתף נרשם הוא מקבל מייל אישור הרשמה ובו מועד הוובינר אליו הוא נרשם כמו גם פרטים נוספים שעליו להכין, במידת הצורך. בנוסף, המייל כולל גם קישור כניסה ייחודי לוובינר עבור אותו משתמש. כאשר במועד הוובינר המשתתף יילחץ על הקישור הייחודי שנשלח אליו הוא יכנס ישר לחדר הוירטואלי – וובינר.

  המשתמשים במחשב שולחני שילחצו על הקישור, הוובינר יפתח להם בדפדפן (רצוי לעבוד עם כרום).

  המשתמשים במכשיר נייד מסוג אייפון או סמסונג, שיומי, LG ואחרים, לחיצה על הקישור תוביל אותן להורדת אפליקציה, אם זאת אינה מותקנת אצלם במחשב.

  תזכורות במייל

  מערכת וובינר תשלח, למי שנרשם לוובינר, מספר תזכורות במייל. את מועד התזכורות ניתן לקבוע בימים ובשעות לפני המועד בו מתקיים הוובינר.

  מציגים

  במערכת וובינר אפשר שיהיה רק מציג אחד בו-זמנית, מציג שישתף את המסך שלו, המיקרופון שלו פתוח ואם הוא ירצה הוא גם יוכל לפתוח את מצלמת המחשב שלו. במידה ויש מציג נוסף, זה מה שמערכת וובינר צריכה לאפשר: יכולת להעביר את שיתוף המסך מאחד לשני כי רק מסך אחד ניתן לשתף בו-זמנית.

  דוברים

  בדרך כלל המציג הוא הדובר. עם זאת ניתן בוובינר שיהיו דוברים נוספים, כלומר משתתפים שיש באפשרותם לשלוט על המיקרופון ועל מצלמת המחשב שלהם והמשמעות היא שהם יכולים לקחת חלק בשידור החי.

  המציג בוחר, בזמן אמת, איזה חלון להציג מהמחשב שלו

  המציג למעשה משתף את המסך שלו עם המשתתפים ולכן, המשתתפים רואים את מה שהמציג רואה על המסך שלו. אם המציג רואה מצגת פאוארפוינט, גם המשתתפים רואים מצגת. אם המציג בחר להציג חלון דפדפן במחשב שלו, המשתתפים גם הם רואים את חלון הדפדפן. אם המציג בחר להציג חלון של תוכנה כמו מערכת קשרי לקוחות, אז גם המשתתפים רואים את אותו חלון אותו בחר המציג להציג.

  מצלמת וידאו של המציג

  המציג יכול לפתוח את מצלמת הוידאו webcam אשר ברשותו והמשתתפים כולם בוובינר יראו את הוידאו בצד המצגת. זאת אפשרות. אם המציג יבחר לפתוח את המצלמה, אז המשתתפים יראו את פניו בצד תוכן החלון אותו הוא משתף. אם המציג ישאיר את המצלמה סגורה, אז המשתתפים יראו רק את המצגת.

  מצלמת המחשב מאפשרת למציג לערוך הדגמה של מוצר, של תהליך טיפול, של תהליך בישול וכדומה.

  הקלטה של הוובינר

  את הוובינר אפשר להקליט ולעשות בו שימוש אחר כך עבור:

  • משתתפים שרוצים להאזין פעם נוספת לוובינר,
  • נרשמים שלא הצליחו לאגיע לוובינר ומעוניינים לצפות

  יש מערכות שעושות הקלטה באופן אוטומטי המועלת ישירות ליוטיוב ויש מערכות שצריך בהן להפעיל הקלטה ידנית ואחר כך לערוך את הסרט.

  דו-שיח בין המציג למשתתפים

  השיטה הנפוצה ביותר לדו-שיח בין המציג למשתתפים היא על ידי הודעות טקסט, בדומה למשלוח הודעות SMS. המשתתפים יכולים בכל רגע במהלך הוובינר לשלוח הודעות למציג: שאלות, הערות, בקשות.

  לחצן "הרמת יד" מאפשר למציג לשאול שאלה ולמשתתפים לענות בלחיצה על לחצן הרמת יד.

  שאלה עם מספר תשובות אפשרויות (poll): השאלה מוצגת על מסך המשתמשים והם בוחרים את התשובה או התשובות הנכונות. המציג רואה את התשובות בזמן אמיתי ויכול גם לשתף אותן עם המשתתפים.

  סקר לסיום הוובינר

  בסיום הוובינר המשתתפים יתבקשו למלא שאלון משוב קצר. זוהי אפשרות.

  דוחות סיכום וובינר

  • דוח אקסל מפורט עם הפרטים של כל מי שנרשם לוובינר,
  • דוח אקסל מפורט עם הפרטים של כל מי שהשתתף בוובינר,
  • מסמך וורד עם שאלות שנשאלו במהלך הוובינר,
  • דוח אקסל מפורט של סקר המשוב,
  • דוח מפורט על נוכחות המשתתפים בוובינר על ציר הזמן

  מערכת וובינר בחינם או בתשלום?

  יש 2 ספקים של שירותי וובינר בחינם: האחד, Skype עם יכולת לקיום וובינר עם עד 10 משתתפים, השני, Google Hangouts עם מספר משתתפים בלתי מוגבל של משתתפים.

  אבל, ופה האבל הגדול, הן סקייפ והן גוגל הנגאאוטס נבנו במקורן לקיום שיחה אינטרנטית בין 2, 4 ואולי 10 איש: שיחה אחד-על-אחד, שיחה בין עסקים, חברים, שיחה משפחתית, אם תרצו, אבל לא נבנו עבור וובינר מול מאות לקוחות ולכן, אם תבדקו את רשימת המאפיינים לעיל, תיווכחו לדעת ששתי מערכות אלה חסרות יכולות בסיסיות הנדרשות להדרכה ולאיסוף פרטי המשתתפים, אבל זה לא הכול.

  נקודת המוצא של מערכת לשיחות ועידה הן שיוזם השיחה מכיר את המשתתפים והרי אלה הספקים או הלקוחות או העובדים אותם הוא מכיר.

  וובינר היא פעילות הדרכתית ללקוחות קיימים כמו גם ללקוחות פוטנציאליים ולכן חייבים לדעת מי נרשם ומי השתתף.

  מכיון שהשירות של Skype ניתן חינם, אין הבטחה של איכות התקשורת וגם אם התקשורת השתבשה במהלך הוובינר, למי תפנה? בפני מי תתלונן?

  מספר פלטפורמות של וובינר בתשלום מאפשרות מנוי חינם לתקופה מוגבלת. ההגבלה היא לא רק בזמן אלא עשוייה להיות גם במספר הוובינרים שניתן לקיים באותו פרק זמן, משך הוובינר, אבל המגבלה העיקרית היא מספר המשתתפים, בדרך כלל עד 10 משתתפים.

  תקופת ניסיון חינם מאפשרת "לשחק" עם מערכת וובינר ולבחון את מידת התאמתה לצרכים שלך. יש מערכות שמחייבות אותך לרכוש מנוי חודשי אבל נותנות לך החזר כספי עד 30 יום מיום הרכישה.

  התשלום עבור מערכת וובינר הוא בדרך כלל חודשי עם אפשרות לרכישת מנוי שנתי המגלם הנחה משמעותית.

  למה כדאי לך לשקול שימוש במערכת וובינר בעסק שלך?

  וובינרים הם דרך מעולה כדי:

  • לבנות את המותג שלך,
  • להעביר את המסר שלך למאות אנשים בפעם אחת מבלי לצאת מהבית או מהמשרד,
  • להעביר הדרכה בחינם או בתשלום ללקוחות בכל העולם,
  • להגדיל את רשימת התפוצה שלך,

  ועוד

  אם כרגע אתה לא עושה שימוש בוובינרים כחלק מהאסטרטגיה הדיגיטלית שלך, שווה לך לבחון קבלת ייעוץ כדי לבחון את הכנס הוירטואלי אל מול קהל היעד שלך והמודל העסקי שלך.

  עושה רושם שהיום הרבה מאוד בעלי עסקים עושים שימוש בוובינר: סופרים, דוברים, מאמנים, מטפלים, מארגני טיולים, יצואנים, מוסדות אקדמאיים, בתי תוכנה, עמותות ואחרים, מגדילים את הסמכות שלהם, מתחברים עם הקהל שלהם ועושים כסף על ידי מכירת מוצרים ושירותים במהלך הוובינר.

  האם אוכל לנהל בעצמי את החלק הטכני של הוובינר?

  כדי שהוובינר שלך יהיה הצלחה הוא צריך להתנהל ללא טעויות, ללא תקלות! זהו שידור חי, בזמן אמת לפני עשרות, מאות ואלפי משתתפים הרואים ושומעים.

  החלק הטכני הוא בלתי צפוי ותמיד יש בו בעיות.

  אני כאן כדי לתת לך פתרון.

  אני נותן לך שירות השכרת וובינר מקצועי שייתן לך שקט נפשי להתעסק בתכנים ובהבאת המשתתפים. כל שאר הדברים הטכניים והתיאומים עליי!

  יש לי ידע רב וניסיון של מאות וובינרים שערכתי עבורי ועבור לקוחותיי וביניהם: מכון היצוא, המוסד לבטיחות ולגיהות, שגרירות הודו, ניאופארם, אדיוסיסטמס, מכללת זמן לנדל"ן, בניין עיר מקבוצת אזורים ואחרות.

  יש לך על מי לסמוך.

  אתה תדאג להביא משתתפים ומרצים, במידת הצורך, וכמובן למצגת ואני אדאג לכל השאר.

  אני אלווה אותך, אדריך אותך, אישית צוות אויר, כדי שהוובינר שלך יהיה הצלחה.

  מה לקוחות אומרים על התהליך ועל תוצאות העבודה איתנו

  האם את/ה רוצה
  שהאירוע הוירטואלי (וובינר) שלך יעבור ללא תקלות?

  עם שירותי ניהול וובינר של זהר עמיהוד,
  אף אחד לא יבוא אליך בתלונות. נקודה.

   כדי שנוכל לתת לך הצעת מחיר מקצועית, מלא.י את הטופס

   בחר את הנושא עליו הינך רוצה לקבל פרטים *
   ניהול אירוע וירטואלי (וובינר או מיטינג)ניהול כנס היברידיהדרכה על מערכת זוםמשהו אחר הקשור באירוע וירטואלי

   מספר משתתפים *
   עד 100עד 500עד 1,000עד 3,000יותר מ- 3,000

   למתי מתוכנן האירוע שלך *
   בחודש הקרובבמהלך החורףבשנה הבאהלא יודע.ת

   על ידי בחירה בתיבת סימון זו, את/ה שולח/ת את המידע שלך לאתר getwebinar.co.il, שישתמש בו כדי ליצור איתך קשר בנוגע לפנייתך זו ולשירותים אחרים *


   נגישות