איזה סוג רקע מתאים לשידור זום שלך

ככל שהעולם הופך לנייד יותר ויותר, שיחות וידאו בזום, וובינרים, כנסים וירטואליים הם הנורמה החדשה. השוק של שיחות הוידאו תפס תאוצה. זום לא לבד, גם מיקרוסופט עם teams ויש עוד שחקנים רבים וקטנים.

כולם האיצו את מאמצי הפיתוח שלהם לאור הדרישה ההולכת וגוברת מקהל המשתמשים ליותר יכולות כמו רקעים וירטואלים Virtual Background ואפקטים ויזואליים.

ניהול וובינר מרחוק

הרבה בעלי עסקים תוהים: איך שומרים על מקצועיות כשהאפשרויות של שיחות וידאו כל כך מצומצמות?

עד לפני שנה אם היית רוצה להרשים לקוח היית מזמין אותו למשרד שלך ועכשיו אתה מזמין אותו לזום – זה לא אותו דבר.

איך בשיחת זום אתה יכול לשדר מקצועיות?

אחד הפתרונות המוצעים הוא: רקע מודפס או דיגיטלי (בשפת זום הוא קרוי רקע וירטואלי Virtual Background) בהתאמה אישית.

מה זה רקע מודפס Printed backdrops?

רקע מודפס על ויניל בד ללא קמטים: קיר לבנים, רצפת עץ, ספרייה, פרחים וכל תמונה אחרת באיכות גבוהה בין אם היא צולמה או יוצרה באמצעות תוכנה גרפית.

את הרקע המודפס תולים על קיר או מציבים באמצעות מעמד מאחורי מי שמשתתף בשיחת וידאו.

אפשר לגלגל את הבד ובמידה וצריך אפשר לגהץ על החלק האחורי כדי ליישר קמטים.

את הרקע ניתן להדפיס לא רק על ויניל אלא גם על נייר פוטו, קאפה, קנבס ופלסטיק.

מה זה רקע וירטואלי Virtual Background?

תמונה או וידאו שניתן להציג במקום מה שנמצא מאחורי המשתתף בשיחת זום.

למעשה, זום מחליף את מה שהוא "מגלה" מאחורי הדובר, בתמונה או בוידאו.

אם מאחורי הדובר יהיה רקע אחיד, התמונה שברקע תראה במיטבה וגם השתלבות המשתתף ברקע תהיה מעולה.

בדרך כלל משתמשים ברקע אחיד מאחור בצבעי ירוק או כחול. למה ירוק או כחול?

זה לא סתם ירוק ולא סתם עוד צבע כחול, יש לזה את הגוון המדוייק ולמה? צבעי ירק וכחול אלה צבעים שלא נמצאים בפנים (face).

מה ההבדל בין רקע מודפס לבין רקע וירטואלי?

רקע מודפס זה משהו פיזי שעולה בין כמה עשרות שקלים לכמה מאות שקלים, תלוי בתמונה, בחומר המודפס ובמעמד הנדרש להצבתו. בגלל מחירו, קונים בדרך כלל רקע אחד או שניים.

לעומתו, רקע וירטואלי הוא תמונה שאתה יכול להוריד בחינם או במחיר של כמה דולרים בודדים. מכיון שמחיר התמונה מסתכם בכמה דולרים בודדים, קונים בדרך כלל מספר תמונות או מבקשים מהגרפיקאית שתיצור עבורך תמונה אחת לכל העובדים בארגון.

רקע בין שהוא מודפס או וירטואלי הוא פתרון מקצועי ורב-תכליתי הזמין במגוון רחב של סגנונות, הגדרות גודל ואינסוף אפשרויות לשימוש חוזר בעתיד. פתרון זה יכול לשדרג את שיחות הוידאו שלך – תראה מקצוען.

בין אם אתה רוצה לתקשר ביעילות עם עמיתיך לעבודה, להציג מותג או פשוט רוצה תפאורה מקצועית בהתאמה אישית לשיחת הוידאו שלך, אנו בטוחים שאחד מתוך הרעיונות של יצירת רקע, ימצא חן בעיניך.

מותגים ועסקים משקיעים זמן רב באסטרטגיית היעדים העסקיים שלהם. לעתים קרובות, כשמדובר באסטרטגיה חזותית, הם מתמקדים בדברים כמו: ערכת צבעים, לוגו, אסתטיקה משרדית ועיצוב אתר. הם מתעלמים מכך שנוכחות אוןליין מצד אחד והצגה חזותית מצד שני הם שני חלקים של אסטרטגיה חזותית.

חשוב מכך, יש לקחת בחשבון שיש כמה טכנולוגיות שימושיות וחלקן לא. טכנולוגיה מסוימת עשויה לגרום לנו להיראות לא מקצועיים, במיוחד אם משתמשים בה בהקשר הלא נכון. לדוגמה: רקע של הזמרת האהובה עליך מתאים יותר לשיחה עם בני משפחה וחברים מאשר לשיחה עם לקוחות או עובדים. הוספת אפקטים כמו אוזני ארנב ושפם של חתול לא מתאימים לוובינר עם לקוחות פוטנציאלים, אלא אם אתה ליצן.

כשאתה הולך לעבודה אתה חושב מה ללבוש. יש כאלה שמשקיעים יותר ויש כאלה שפחות. כאשר זה מגיע לשיחת וידאו זה צריך לעבוד בדיוק אותו דבר.

לקבלת התמונה המלאה, עליך לקחת בחשבון את כל מה שמוצג על גבי מסך המחשב. כלומר, מה שמוצג מאחוריך חשוב. הרקע שמאחוריך יעביר מסר על מי אתה ומה אתה מייצג. זו הזדמנות נהדרת לנצל את התפאורה ליצירת רושם. לכן רקע מותאם הוא פתרון נהדר. בנוסף, אתה לא צריך לקפל את הכביסה או לסדר את החדר, אתה יכול פשוט להציב את הרקע מאחוריך ולגשת ישר לעסקים.

תפאורות מודפסות הן חלק בלתי נפרד מכל אירוע שיווקי, תערוכה או כנס. קלות השימוש והרב-תכליתיות שלהן יכולה גם לשמש את מי שפועל באופן מקוון. צלמים ו- YouTubers כאחד מנצלים את הרב-גוניות המדהימה שלהם וקלות השימוש שלהם. תפאורות ממותגות ניידות, קלות להתקנה ופירוט, וניתן להדפיס עליהן כמעט כל תמונה, לכן הן יכולות להעניק לנוכחות המקוונת אווירה מקצועית.

אולי החלק הכי טוב בהשקעה ברקע הוא שזה משהו שניתן להשתמש בו לאורך שנים רבות. עמידות המוצר והאפשרות להשתמש בו למגוון אירועים נותנים לך כלי שיווקי שתודה עליו לנצח.

עם אפשרויות קלות להגדרה והסרה כמו קיפול, ניידת ושימושית. תאר לעצמך מה תוכל לעשות עם הרקע בעתיד: תוכל להציב במהירות את הרקע באירועים, כנסים ואירועי שיווק או קידום מכירות אחרים.

כדי לייצר הבדל אתה צריך לדעת כיצד להגדיר את הרקע שלך בצורה מקצועית. כמובן, אל תשכח להתלבש כמו שצריך ולהיות מוכן לתת את מלוא תשומת הלב לשיחה.

איך תפאורה יכולה לעשות הבדל בשיחת וידאו?

שקול את הסיבות האלה לשימוש ברקע בשיחה הבאה שלך עם לקוח פוטנציאלי, שותף עסקי, משקיעים, עמיתים או עובדים:

  • התבלטות
  • יצירת עניין
  • העברת אישיות ואופי
  • בניית סמכות לך ולמותג שלך

אין עוררין שהנורמה העתידית, פוסט קורונה, תכלול שיחות וידאו. לכן שילוב תפאורה ממותגת שמחזקת את היעדים העסקיים שלך רק תעזור לך לממש אותם.

איזו תפאורה מתאימה לך?

1. תפאורה חזותית מינימליסטית, מופשטת

כדי להבטיח שהדמות הייחודית שלך תבלוט במסך, הרקע מאחוריך צריך להיות עדין וחכם. תחשוב על שני צבעים מנוגדים בשחור-לבן, צבע אחד או במערכת בסיסית בשני צבעים.

אתה יכול גם להתחיל עם לוח לבן ריק שמדגיש בעדינות את הלוגו שלך עם רקע אפור, או פשוט כלול קו אופקי של טקסט על הרקע עם הסלוגן של החברה שלך בגופן יוצא דופן.

2. צילום-ויזואלי משמעותי

אם המותג שלך מייצג משהו שמתקשר בצורה הטובה ביותר באמצעות דימויים או שאתה רוצה להציג הצהרה חזותית ספציפית, אתה יכול להשתמש בתצלום מקצועי המשוייך למותג שלך ולשים אותו ברקע.

שמעת את הביטוי "תמונה שווה אלף מילים?"

המפתח הוא שהתמונה מתחברת ישירות למסר שרוצים לשתף. זה יוסיף עושר והתאמה אישית שיכולים ליצור קשר עמוק עם אחרים.

לדוגמה, חברה המציעה שירותי טיפול בהתאמה אישית (בין אם מדובר ברפואה, טיפול בבית, טיפול בילדים וכו'). בעל עסק מסוג זה יכול לשקול להציג רקע מודפס עשיר בתצלומים המודיע על יכולתו לספק לאחרים ולטפל בהם. שימוש בתצלום שקוף למחצה של מטפל שמסייע לילד נכה או מטפל ביתי שנהנה לשתות קפה עם המטופל שלהם יהיה חזק.

עבור משהו עם מסר עדין יותר, תוכל להשתמש ברקע אורגני ועשיר בתמונות שיזכירו את המותג שלך. לדוגמא, נוף של צמרות העצים עבור מותג סביבתי או תמונת מצב של קו הרקיע של העיר בה נמצאים המשרדים שלך – כל זאת תוך שמירה על ערכת צבעים המתבססת על צבע אחד.

3. מרקם מודפס כמו קיר לבנים

לקבלת תכונת רקע אורגני עם מרקם שנותן חווייה של עושר טבעי לרקע שלך, שקול אפשרות זו. זהו רקע מודפס מושלם לשידור חי שמעביר אופי מיוחד לחדר בו אתה נמצא וכל זאת מבלי לבנות קיר לבנים.

בין אם אתם רוצים קיר אבן, קיר שיש, שטיח או מראה רקע כפרי של אסם (באמת שהאפשרויות הן בלתי מוגבלות), המרקם המודפס הוא רקע אחיד אך מעניין שמוסיף אופי מיוחד לשיחת הוידאו שלך. זוהי דרך נהדרת לשנות במהירות את הנראות של שיחות הוידאו שלך בזום.

4. סיפור המותג שלך בתמונות כולל שם המותג

תלוי בענף שלך, סוגים מסוימים של תמונות משוייכות לנישה בה אתה פועל. לדוגמה, נסה לחשוב על כל התמונות או על אובייקטים פשוטים יותר שאתה משייך לגידול ירקות (חשבת על חקלאי בשדה על טרקטור?). מה עם ספורט ריצה? או אולי רהיטים? רכבים? אתה יכול להשתמש בתמונות או איורים של אותם אובייקטים כדי להדגיש מה החברה שלך עושה ואפילו איך היא עושה את זה. העיצוב הכללי אמור לספר את סיפור המותג ללא מילים.

בלי קשר, אנו ממליצים עדיין לוודא שאתה כולל לוגו ואולי גם סלוגן וביחד עם איורים או תמונות קשורות אשר ידגישו את סוג העבודה שהחברה עושה.

5. העבירו מסר באמצעות איורים

לעתים קרובות מותגים נמצאים במשימה לספר את הסיפור שלהם או להעביר מסר. שימוש באיורים יכול להעביר את המסר הזה בקלות. בין אם אתה מתקשר עם עובדים אחרים או משתתף באירוע רשת וירטואלית, תקשורת חסרת מילים מסוג זה היא עוצמתית.

איורים מהנים ומושכים את העין של המשתתפים גורמים להם לעצור ולחשוב. מעורבות הצופה היא המפתח בתקשורת המסר הזה.

תחשוב על מצגות שעשית בהם הראת שקף שבו איור, דיאגרמה או תרשים שמספר את מה שהחברה עושה.

6. Step and Repeat

אתה רואה אותם כל הזמן בכל פעם שאתה מתבונן בתמונות מפורסמים מתוך אירועים גדולים וקטנים, החל מאירועי התרמה ועד לאוסקר, אבל האם אתה יודע איך קוראים להם?

ובכן, אותם קירות עמוסים בלוגויים נקראים Step and Repeat. הסיפור הפופולרי בהקשר זה, הוא כי השם Step & Repeat הוא מטקס השטיח האדום שבו ידוענים צועדים על רקע כדי להצטלם.

התהליך הזה פשוט חוזר (Repeat) כאשר סלבריטאי עולה ותופס את מקומו (Step) וחוזר חלילה ומכאן השם: Step and Repeat.

זהו רקע בסיסי ביותר, גדול המציג תמונה אחת (לרוב לוגו אחד או יותר) המופיעים מספר פעמים בתבנית חוזרת.

כבר מזמן חרגו רקעים אלה מגבולות הסלבס וניתן לראות אותם בעמדות מכירה בקניונים, אירועי פתיחת שנה באקדמיה, ראיונות על ספורטאים במהלך אירועי ספורט אבל לא רק באופן פיזי.

רקעים מסוג Step and Repeat אפשר לראות גם בשיחות וידאו ובכנסים וירטואליים.

לסיכום

שיחות וידאו הם כאן איתנו וצריך להיערך בהתאם לא רק מבחינת תוכן השיחה אלא גם מבחינת הרקע בין אם הוא רקע מודפס או רקע וירטואלי כדי להעביר את המסר כאשר אתה בשיחת וידאו עם עובדים, ספקים, לקוחות או משקיעים.

אודות הכותב

ניהול מקצועי של אירועים וירטואלים (וובינרים, כנסים וירטואלים, כנסים היברידים) עם הרבה ידע וניסיון בפתרון תקלות. מומחה לתכנון, הקמה וניהול עם ידע רב וניסיון של מאות אירועים וירטואלים, רבי משתתפים, רבי דוברים בארץ ובחו"ל. בין לקוחותינו: מכבי שירותי בריאות, משקי הקיבוצים, BDO, מכון היצוא, משרד הכלכלה, קרן היסוד, המוסד לבטיחות ולגיהות, מכללת תל חי, מובמנט, אלעד תוכנה, בינת תקשורת, התאחדות התעשיינים, אלון אולמן, אלון גל, אלן קאר וחברות עסקיות אחרות. מעניין אותך לשמוע איך אנהל את הוובינר שלך שיהיה מוצלח? פנה לקבלת הצעה לליווי הוובינר שלך
נגישות