וובינר וידאו מספק חוויה למשתתפים שתעזור לך להעביר את המסר שלך בקלות וביעילות

המפתח לוובינר מוצלח הוא לספק חוויה מרתקת לקהל, ואין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר לנצל את כוחו של הוידאו. מציגים בוובינר אשר עושים שימוש בוידאו יכולים להגדיל את זמן הצפייה של הגולשים בוובינר, להגדיל אמון ולשפר את אחוזי ההמרה לפעילות שאחרי הוובינר.

מספר לקוחות, להם אני נותן שירותי וובינר, פנו אליי בשאלות לגבי הדרך בה ניתן לעשות שימוש בוידאו במהלך וובינר, אבל הם לא היו היחידים שפנו. גם משתתפים בוובינר, ללא וידאו, החלו לשאול: "היכן הוידאו של המציג?" ו- "למה אני לא רואה וידאו?"

אם הגעת עד כאן ולא ברור לך מה ההבדל בין וובינר למיטינג לבין זום, אתה מוזמן לקרוא כאן.

במאמר זה תמצאו מבט מעמיק על דרכים רבות בהן ניתן לשלב וידאו במהלך וובינר.

וידאו וובינר מגביר מעורבות

וידאו מגביר את מעורבות הקהל בזמן הצפייה, מעורבות שמגדילה את זמן הצפייה.

וידאו יוצר קשר עם המציג והמותג. לא רק שקולו של המציג נשמע אלא שהמשתתפים גם רואים אותו. ההבדל בין בלי וידאו או עם וידאו זה כמו ההבדל בין רדיו לטלויזיה. אם תוכלו לבחור איך לצרוך תוכן, מה שזה לא יהיה: חדשות, תוכנית אירוח, בישול או התעמלות בוקר, מה תעדיפו? לשמוע ברדיו או לצפות בטלויזיה? זה בדיוק ההבדל בין 'וידאו בלי וידאו' ל- 'וובינר עם וידאו'.

וידאו זה הדבר הקרוב ביותר לפגישה פנים אל מול פנים שאצל מרבית העסקים היא אמצעי השיווק והמכירה היעיל ביותר ולכן וובינר עם וידאו הוא גם יותר מעניין.

יש הרבה מיתוסים הקשורים בשידור וידאו במהלך וובינר, אבל עם התקדמות הטכנולוגיה, המיתוסים נשארו מיתוסים ועליהם תוכלו לקרוא כאן.

וובינר גם כשגשום

צילום וובינר וידאו באולפן

דמיינו שהוובינר שלכם נראה מקצועי ומלוטש כמו שידור חדשות, תוכנית בוקר או תוכנית ראיונות. עכשיו דמיינו כי אתם הם אלה שמארחים את הוובינר. נשמע טוב?

וובינר מצולם באולפן מתאים במיוחד לחברות המתכוונות להשיק סדרה של וובינרים: פעם בשבוע, פעם בשבועיים, פעם בחודש.

וובינר וידאו מצולם באולפן

וובינר שהועבר בשידור חי מתוך אולפן צילום

3 מצלמות 4K (מסומנות באדום), 2 עמודי תאורה (צהוב), צלם (ירוק), מרכז בקרה וניתוב (בתחתית התמונה), מיקרופונים אלחוטיים, מאפרת והכול שודר בזמן אמיתי במערכת וובינר

וובינר עם וידאו באיכות גבוהה יכול להיות מרתק במיוחד, הצופים ישארו זמן רב יותר בשידור ויש סיכוי גבוה יותר שהם יחזרו לוובינרים נוספים שיערכו לפי לוח הזמנים שקבעתם.

באופן דומה, אם אתם רוצים לבנות מותג עבור העובדים המומחים שלכם, אתם לא יכולים שלא להרשות לעצמכם וובינר שנערך באולפן ממותג.

חוויית הצפייה בוובינר שנראה כמו שידור טלויזיוני ישאיר את הצופים יותר זמן, הם יהיו יותר מעורבים וזה ישפיע לטובה על הדרך שבה הם תופסים את מומחי החברה שהופיעו לפניהם.

תחשבו לרגע על הרצאות TED ועל התפאורה בה הם מצולמות. התפאורה המרשימה, הקהל באולם, כל אלה נותנים אמינות וסמכות לדבריהם, זאת מתוך הנחה שהתוכן הוא בעל ערך רב.

ברגע שאתם מסדרים סביבת צילום באולפן, אתם נחשפים להרבה פורמטים של וידאו: פנל (מנחה + מספר דוברים), ראיון אחד על אחד, הדגמה חיה של מוצר.

אני יודע שיש חברות שמפחדות שמשהו ישתבש במהלך השידור החי. לאלה אני יכול להציע שידור כמו-חי simulive. הוובינר מוקלט מראש באולפן ועובר עריכה הרבה זמן לפני שהוא משודר. למשתתפי הוובינר מקרינים סרט וידאו שהוכן מראש ובסיומו לוקחים את השידור החי לחלק של שאלות ותשובות. בשיטה זאת מפחיתים באופן משמעותי את הלחץ שמתלווה לשידור החי.

איכות השמע של וובינר המצולם באולפן מקצועי היא פי כמה וכמה יותר טובה מכיון שנעשה שימוש בציוד הקלטה מקצועי.

התאורה באולפן צילום ניתנת לשליטה הרבה יותר מאשר אור הפלורסנט שבמשרד. בשביל זה בנוי אולפן הקלטות: לאפשר תאורה מהצד, מלמעלה כדי להאיר את המציג כמו שצריך.

שידור וובינר מאולפן הקלטות מאפשר שילוב רקעים מתחלפים מאחורי המציג ממש כמו באולפן טלויזיה. תחשבו לרגע על תוכניות כמו "לילה כלכלי", "חדשות הבידור" או כל תוכנית אחרת בה הרקע מתחלף מאחורי הדוברים – כך זה באולפן צילום מקצועי.

שילוב הרקע מאחורי המציג/דובר יכול להיעשות בזמן אמת או בעריכה, תלוי במה בחרתם.

צילום וובינר באולפן צילום מקצועי מאפשר שימוש ביותר ממצלמת וידאו אחת. בדרך כלל וובינר עם וידאו כולל מצלמה אחת המצלמת את פניו של המציג, ללא תזוזה, אבל כאשר מצלמים באולפן אפשר לעשות שימשו ב- 2 ואולי גם 3 מצלמות, ממש כמו באולפן טלויזיה. צילום עם מספר מצלמות כאשר יש במאי הבוחר איזה מצלמה להעלות לשידור, הופך את הוובינר להרבה יותר מקצועי.

מצלמה מקצועית המותקנת על חצובה ומופעלת על ידי צלם מקצועי לא רק שהיא יציבה אלא גם מאפשרת זום: התקרבות והתרחקות. בדומה לשינוי זוית צילום: כל פעם תמונה ממצלמה אחרת, גם תנועת המצלמה המתקרבת או מתרחקת מוסיפים עניין לשידור.

שידור וובינר שמצולם ומוקלט באולפן צילום מקצועי נעשה באיכויות הצילום הטובות ביותר – 4K. איכות זאת מבטיחה שניתן לאחר הוובינר לערוך את חומר הגלם של הצילום וההקלטה בתוכנות עריכה מקצועיות תוך שמירה על איכות גבוהה. את התכנים שנוצרו אפשר להעלות אחר כך ליוטיוב, להציג על מסכי ענק, להציג בחדר ישיבות על מסכי טלויזיה וכדומה.

יש מספר אולפני צילום מקצועיים שיכולים לצלם וידאו באיכות גבוהה עבורכם, אבל יש לשים לב לחיבור עם מערכת וובינר. מצלמת אולפן מקצועית בפורמט 4K מצלמת וידאו באיכויות גבוהות. המשמעות היא נפח גדול לכול שנייה של שידור. את הנפח העצום זה צריך להעביר באמצעות האינטרנט. המכשיר בו עושים שימוש המשתתפים ויהיה זה מחשב שולחני, מחשב נייד, טאבלט או מכשיר נייד מסוג אייפון או אנדרואיד לא זקוקים לאיכויות שכאלה. למעשה, המכשירים המחוברים לאינטרנט צריכים הרבה פחות כדי להציג תמונה איכותית.

במצלמות אולפן 4K הבעיה היא מציאת כרטיסי זיכרון שיעמדו במהירות העברת הנתונים. אתם מבינים? הבעיה היא שלא כול כרטיס הזיכרון שבתוך המצלמה מספיק מהירים כדי להקליט את מה שהמצלמה מעבירה להם. אז על אחת כמה וכמה הבעיה מחמירה שכול הנפח העצום הזה מועבר לאינטרנט. לא ניתן להעביר את כול מה שהמצלמה מצלמת בזמן אמיתי לאינטרנט.

אז איך עושים שימוש במצלמת אולפן 4K בוובינר? ובכן, מכיון שלא ניתן להעביר נפחי מידע אדירים אלה בשידור חי, צריך להשתמש בתוכנת וובינר מתאימה וגם לעשות שימוש בטכנולוגיה שתקטין ותדחס את נפח השידור כך שיהיה מתאים להעברה באינטרנט.

חבילת גלישה של 100Mb לא פותרת את הבעיה מכיון שאצל המשתתפים בוובינר אי-אפשר להבטיח מהירות הורדה שכזאת לאורך כול הוובינר ובמיוחד אם הם עושים שימוש בתקשורת סלולרית. רוחב הפס הוא תמיד במחסור ובמיוחד בסלולר.

אנחנו מתמחים בצילום וובינר מתוך אולפן צילום מקצועי עם מצלמות איכותיות 4K, ציוד הקלטה משוכלל ופנסי תאורה ממש כמו באולפן טלויזיה.

מכיון שזהו אולפן מקצועי תוכלו לקבוע את הרקע שיופיע מאחור: סרט וידאו, תמונות מתחלפות או שקפים מהמצגת שלכם.

אשמח לעזור ולסייע לכם לצלם ולשדר וובינר בשידור חי שיעשה את הצופים מעורבים, יגדיל את זמן הצפייה שלהם בוובינר, יחזק את האמינות, הסמכות ואת המוצג שלכם בעיניהם.

מצלמת מחשב Webcam

אם אתם אוהבים את הרעיון של וובינר וידאו אבל אתם לא מוכנים לעשות את הקפיצה לאולפן וידאו מקצועי מלא – או אם אתם רוצים לתת לקהל שלכם חוויה אישית יותר, בדומה ליישומים מוכרים בשיחות אחד-על-אחד כמו סקייפ – מצלמת מחשב webcam יכולה להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

לפני עשר שנים, למצלמות המחשב היו בעיות: הן היו מאוד מורכבות להתקנה, הן שידרו תמונה מפוקסלת (תמונה המורכבת מנקודות באופן בולט), התמונה לא היתה יציבה ולפעמים הן היו 'תוקעות' את המחשב. אבל מאז, הטכנולוגיה של המצלמות בכלל ובתוכן המצלמות שנמצאות בכול מכשיר נייד ומצלמות המחשב עברו כברת דרך ארוכה. מצלמות המחשב היום הן אמינות, זולות ומשדרות וידאו באיכות גבוהה.

מצלמת המחשב webcam המובנת במחשבים ניידים היא, לדעתי, מספיק טובה לצילום וובינר, אם כאמור המחשב הנייד נקנה בשנתיים / שלוש האחרונות. למחשבים שולחניים ניתן לקנות מצלמת מחשב בחיבור USB ורצוי שיהיה בה גם מיקרופון מובנה.

וובינר וידאו מצלמת מחשב USB

עם מצלמת מחשב תוכלו לערוך וובינר וידאו מכול מקום ועכשיו יש לדאוג לתאורה ופה לא כול תאורה מתאימה. יש תאורה לבנה ויש תאורה צהובה, יש תאורת פלורסנט ויש תאורת נורות רגילה, יש תאורה "חמה" (ליבון או הלוגן) ויש תאורה "קרה" מסוג פריקה (פלורסנט או מטלהליד).

התאורה צריכה להיות מסונכרנת עם המצלמה, כי אם אין סינכרון אז תראו הבהוב בוידאו – פסים שנעים לרוחב המסך.

מרבית התאורה במשרדים נמצאת על התקרה כך שהיא יוצרת צל על המציג. זוהי תאורה שאינה מחמיאה למציג ואולי אפילו לא נעימה במידה מסויימת. הוידאו נראה כהה מידי, סתום ולא איכותי.

מצלמת המחשב webcam היא יותר ידידותית למציגים מאשר מצלמת אולפן מקצועית, אולי בגלל שאנשים התרגלו לעשות בה שימוש לצרכי תקשורת אישית כדוגמת סקייפ והיא פחות מאיימת עליהם מאשר מצלמת אולפן מקצועית הנראת כמו "תותח", משהו גדול ולא מוכר.

על ידי הוספת וידאו לוובינר שלכם תוכלו לעזור לקהל שלכם לחבר, במובן לשייך, פנים לקול שהם שומעים, דבר שעוזר להם לבנות קשר חזק יותר עם המציג והמותג שלכם.

כאשר אתם מצלמים במשרד עליכם גם לדאוג לרקע שמאחוריכם שיראה בפריים של הוידאו. הימנעו מרקע שעשוי להסיח את הדעת בגלל צבעים או תנועה וכדאי שתחשבו להציג את הלוגו שלכם או משהו שיזהה את המותג שלכם.

מצלמת USB

אם החלטתם לעשות שימוש במצלמת מחשב, מדוע לא להשקיע עוד קצת ולרכוש לעצמכם מצלמת מחשב USB. מצלמת Webcam המובנית בתוך המחשב שלכם, במידה והוא נקנה בשנתיים האחרונות, היא מצלמה איכותית, אבל אפשר להשיג תוצאות טובות יותר עם מצלמת מחשב המתחברת למחשב עם כבל USB.

מצלמה כמו LG או Microsoft מזהות פנים, עוקבות אחר תנועה ותוך כדי כך עושות פוקוס. מצלמות אלה בדרך כלל יותר רגישות לאור, ניתן לעשות בהם זום וגם התמונה שבהם רחבה.

במצלמות USB, ברובן, לא בכולן, יש מיקרופון שהוא הרבה יותר טוב מהמיקרופון המובנה במחשב, דבר המאפשר לכם לייצר איכות קול הרבה יותר טובה.

ההבדל בין הרצאה לפני קהל באולם לבין הרצאה בוובינר

בהרצאה מול קהל, המרצה רואה את פניהם של השומעים אותו, אם התאורה באולם לא מסנוורת אותו. הוא רואה את הקהל זז, הוא רואה את הקהל מגיב. הוא, המרצה, יכול לסרוק במבטו את הקהל מצד אחד של האולם לצד השני, מהקרובים לרחוקים.

בוובינר המרצה מדבר אל המצלמה. מבחינת המשתתפים שלא רואים את המשתתפים האחרים בוובינר, הם מרגישים שהמרצה מדבר אליהם באופן אישי, כאילו רק הם קיימים.

אולי זה נשמע לכם קל, אבל זה לא כך בכלל. במהלך ההרצאה באמצעות מערכת וובינר, המרצה צריך הרבה פעמים להסיט את עיניו מהמצלמה, למשל כאשר הוא:

 • קורא את השאלות שעל המסך,
 • מפעיל דבר בתוכנה שהוא מציג,
 • בוחר כלי ציור כדי לצייר על המסך,

בכל אחת מהפעמים הנ"ל הוא לא מסתכל במצלמה אלא במסך.

מצגת, מצגת + וידאו או רק וידאו

במהלך וובינר מציגים בדרך כלל מצגת – טוב זה ברור. אפשר גם לשתף מצלמת מחשב ואז המשתתף רואה מצגת + וידאו אבל האם חשבתם רק על שיתוף וידאו ללא מצגת.

לא לכולם מתאים לשתף וידאו בלבד ולא לכול סוגי התכנים זה מתאים, אבל זה יכול להיות הדבר הקרוב ביותר להרצאה בפני קהל.

תארו לכם וובינר עם וידאו שהמרצה עומד כשמאחוריו מסך טלויזיה בו מוצגת המצגת, כך שהמצלמה תופסת גם את המציג וגם את המצגת.

וובינר שכזה דורש הערכות מוקדמת, ציוד משוכלל כמו גם אנשי צוות נוספים אבל אין ספק שהוא עושה יוצר חיבור חזק בין המציג למשתתפים.

סרטוני וידאו

לרובנו יש קטעי וידאו: סרטוני קידום מכירות, סרטי אנימציה, סרטוני עדויות והמלצות של לקוחות, ראיונות עם בכירים בחברה, הצגה של החברה ומוצריה וכן הלאה. בסרטי וידאו אלה ניתן לעשות שימוש במהלך וובינר ולשלב אותם במצגת.

סרטוני וידאו קצרים יכול לעשות את הוובינר מעניין יותר עבור המשתתפים. כמו בכול סרטון וידאו יש בו תנועה וקול ולקהל היעד שמצפה למצגת שמע בלבד, סרטון וידאו יעזור לכם לקבל את תשומת ליבם וגם, באותה עת, להעביר את המסרים שלכם באופן יותר ממוקד.

כאשר אתם משלבים קטעי וידאו במהלך וובינר, אתם רוצים שיהיו קצרים. דאגו שסרטוני הוידאו יהיו בין 30 שניות ל- 2 דקות. זה מספיק זמן לתפוס את תשומת הלב מחד ולהעביר את המסר מצד שני. סרטוני וידאו ארוכים מעל 2 דקות, יגרמו למשתתפים "לאבד" אתכם.

מה יש לפני חדשות? פתיח. מה דעתכם לפתוח את הוובינר שלכם בסרטון וידאו? זה יכול להיות מהלך כניסה שיגדיל את המעורבות שלהם, יתפוס את תשומת ליבם והם יעזבו את שאר עיסוקיהם ויתמקדו באירוע וובינר שלכם.

אם משתתפים בוובינר שלכם מספר דוברים המציגים ברצף, זה אחר זה, אפשר להציג וידאו קליפ של 30 שניות במעבר ביניהם. זה ייתן בידיכם מספיק זמן להתארגן למעבר למציג הבא וכך "העברת המקל" ממציג למציג תהיה חלקה יותר.

הקלטת וידאו

אם החלטתם לשתף וידאו ממצלמת המחשב webcam שלכם או לצלם באולפן ולשתף מצגת + וידאו עליכם לקחת בחשבון איך יראה הוידאו בשידור החי אצל המשתתפים ואיך זה יראה בהקלטה.

איך משתתפים רואים את הוידאו במהלך הוובינר

תוכנות וובינר רבות מאפשרות למשתתף בוובינר לראות מצגת בצד וידאו. במחשב שולחני, כל משתתף יכול להתאים את הגודל של הוידאו ביחס למצגת. המשמעות היא שמי שמגדיל את הוידאו, מקטין את המצגת ולהיפך.

וובינר וידאו כך נראה מסך אצל משתתף בוובינר

במכשיר נייד מסוג איפון או אנדרואיד, המצגת נמצאת בגודל קבוע במרכז המסך כאשר היא פרושה מצד לצד. הוידאו "צף" על פני המסך וניתן להזיזו וגם להגדילו עד כדי מחצית המסך לערך.

וידאו וובינר במכשיר נייד

כל משתתף בוובינר עם וידאו יכול להתאים את המצגת ו/או הוידאו כרצונו בכל עת.

איך נראה הוידאו בהקלטה

כיון שכול משתמש יכול להתאים את התצוגה במכשיר שלו, אין דבר כזה: הקלטת וובינר כפי שראו המשתמשים.

תוכנות וובינר, כמו Zoom, מאפשרות הקלטה של וובינר הכוללת: מצגת + וידאו שנראת כך:

הקלטה בזום בחשב מקומי או בענן

אם ברצונכם יחס אחר בין המצגת לוידאו יהיה עליכם לפנות אליי.

עריכה של הקלטה בזום

עריכת וידאו

את הוידאו של הוובינר שהוא למעשה קובץ בפורמט mp4 תוכלו לערוך. בין הדברים שתוכלו לעשות:

 • חיתוך,
 • הוספת כתוביות בין אם זה כתוביות תרגום או הערות במהלך המצגת,
 • הוספת פס קול,
 • הוספת וידאו קליפ של פתיחה ו/או סגירה,
 • החלפה של שקפים מהמצגת,
 • תיקונים קלים אחרים

אם הוובינר צולם באולפן, בנוסף לאפשרויות העריכה שציינתי לעיל, תוכלו לבצע פעילויות עריכה מקצועית לסרט הוידאו וזאת מכיון שבאולפן הוובינר מצולם בשני ערוצים: ערוץ וידאו ו- ערוץ מצגת. כאשר יש שני ערוצים נפרדים והוידאו הוא באיכות מעולה, בעמדת העריכה תוכלו למשל לעשות זום – להתקרב ולהתרחק, דבר שיוצר ענין.

סיכום

אנשים אוהבים וידאו – בכל צורותיו השונות. למה לא לתת להם את מה שהם אוהבים? שילוב וידאו מגביר מעורב קהל, יוצר קשר בין המגיש, הקהל והמותג.

האם אתם צריכים להפעיל וידאו במהלך וובינר, התשובה היא כן, אם כי ייתכן ויש מקום לשקול שימוש בוידאו בהתאם לנסיבות.

מה לקוחות אומרים על התהליך ועל תוצאות העבודה איתנו

האם את/ה רוצה
שהאירוע הוירטואלי (וובינר) שלך יעבור ללא תקלות?

עם שירותי ניהול וובינר של זהר עמיהוד,
אף אחד לא יבוא אליך בתלונות. נקודה.

  כדי שנוכל לתת לך הצעת מחיר מקצועית, מלא.י את הטופס

  בחר את הנושא עליו הינך רוצה לקבל פרטים *
  ניהול אירוע וירטואלי (וובינר או מיטינג)ניהול כנס היברידיהדרכה על מערכת זוםמשהו אחר הקשור באירוע וירטואלי

  מספר משתתפים *
  עד 100עד 500עד 1,000עד 3,000יותר מ- 3,000

  למתי מתוכנן האירוע שלך *
  בחודש הקרובבמהלך החורףבשנה הבאהלא יודע.ת

  על ידי בחירה בתיבת סימון זו, את/ה שולח/ת את המידע שלך לאתר getwebinar.co.il, שישתמש בו כדי ליצור איתך קשר בנוגע לפנייתך זו ולשירותים אחרים *


  אודות הכותב

  ניהול מקצועי של אירועים וירטואלים (וובינרים, כנסים וירטואלים, כנסים היברידים) עם הרבה ידע וניסיון בפתרון תקלות. מומחה לתכנון, הקמה וניהול עם ידע רב וניסיון של מאות אירועים וירטואלים, רבי משתתפים, רבי דוברים בארץ ובחו"ל. בין לקוחותינו: מכבי שירותי בריאות, משקי הקיבוצים, BDO, מכון היצוא, משרד הכלכלה, קרן היסוד, המוסד לבטיחות ולגיהות, מכללת תל חי, מובמנט, אלעד תוכנה, בינת תקשורת, התאחדות התעשיינים, אלון אולמן, אלון גל, אלן קאר וחברות עסקיות אחרות. מעניין אותך לשמוע איך אנהל את הוובינר שלך שיהיה מוצלח? פנה לקבלת הצעה לליווי הוובינר שלך

  כתוב תגובה

  נגישות