גו טו וובינר בגירסת ניסיון ל- 30 יום, עכשיו רק 10 משתתפים

חברת LogMeIn שבבעלותה תוכנת GoToWebinar שינתה את התנאים לגבי ניסיון חינם ל- 30 יום, כאשר השינוי המהותי הוא שמעתה מספר המשתתפים בגירסת הניסיון ל- 30 יום מוגבל ל- 10 במקום 100, שינוי שגורם לכך שגירסת GoToWebinar בחינם לא מיועדת לשמש לצרכי הדרכה וגם גירסת GoToWebinar בחינם לא מיועדת לצרכי שיווק.

גו טו וובינר 30 יום ניסיון חינם

לגירסת ניסיון חינם של GoToWebinar ל- 30 יום, היו 3 מגבלות:

  • האחת, זה היה למשך 30 יום מיום שביקשתם לקבל את הגירסה (טוב, זה ברור!).
  • המגבלה השנייה היתה שאפשר לערוך רק וובינר אחד בו-זמנית,
  • המגבלה השלישית היא שיכולים להשתתף בוובינר עד 100 משתתפים בו-זמנית.

בתקופה האחרונה, עת GoToWebinar עברה ל- Broadcasting ששינה את שמו ל- Webcast נוספה עוד מגבלה.

עם השיפורים שנוספים, באופן תדיר, למערכת וובינר GoToWebinar, נוספו לגירסאות 1,000 ו- 2,000 משתתפים האפשרות שמשתתפים במחשב שולחני יכולים להשתתף בוובינר ללא הורדת תוכנה!

בגירסה בתשלום של עד 100 משתתפים כמו גם בגירסת הניסיון ל- 30 יום שהיתה עד 100 משתתפים, המשתתפים בוובינר באמצעות מחשב שולחני נדרשו להוריד תוכנה, להתקין במחשב – דבר שהיווה בעיה למארגני הוובינר שחוו אחוזי הצטרפות נמוכים ובמקביל, ירידה בשביעות רצון של המשתתפים הנאלצים להתמודד עם הורדת והתקנת תוכנה ולא פעם מוותרים על הוובינר בגלל הקושי הטכני.

הורדת התוכנה גררה גם פניות רבות לתמיכה בגלל שחלק מאלו שהתכוונו לקחת חלק בוובינר לא צלחו את תהליך ההורדה. כול זה מאחור: גירסאות בתשלום של GoToWebinar מאפשרות למשתתפים במחשב שולחני להצטרף לוובינר בלחיצה והוובינר נפתח בדפדפן, בין אם זה כרום, פיירפוקס או אינטרנט אקספלורר – כמה נוח!

המגבלה הראשונה של 30 יום שימוש בגירסת הניסיון של GoToWebinar מובנת ואני חייב גם לציין שזה דיי והותר זמן כדי להתנסות במערכת, ללמוד עליה ולהחליט האם היא מתאימה.

המגבלה השנייה של אפשרות לערוך רק וובינר אחד בו-זמנית היא לא מגבלה מעשית, כי איזה ארגון ירצה לעשות דווקא יותר מוובינר אחד בו-זמנית? מדוע חייבים לעשות יותר מוובינר אחד דווקא באותו זמן? מה, אי-אפשר לערוך אותם אחד אחרי השני? למעשה, המגבלה הזאת היא לא מגבלה, מה שמוביל אותי למגבלה השלישית.

המגבלה השלישית של עד 100 משתתפים גם היא, למרבית העסקים, לא היוותה מגבלה ואני אסביר: אחוזי ההגעה הנמוכים לוובינר או במילים אחרות, היחס בין מספר המגיעים למספר הנרשמים, אלה שנרשמו ובכך הודיעו שהם מתכוונים להגיע, נע סביב ה- 1/3 . במילים אחרות, על כל 3 שנרשמים, 1 מגיע. המשמעות היא שבגירסת הניסיון של GoToWebinar ל- 30 יום היה ניתן לרשום כ- 300 איש ועדיין הוובינר יספיק להכיל את כל מי שיגיע לשידור החי.

GoToWebinar היתה מאוד נדיבה בענין זה בין מערכות וובינר אחרות שלא מאפשרות תקופת ניסיון בכלל, לא ל- 14 יום ולא ל- 30 יום. בין תוכנות הוובינר שאינן מאפשרות תקופת ניסיון חינם, ניתן לציין את: Run a webinar, Webinar Jam, Easy webinar, WebinarIgnition .

יש חברות וובינר שמציעות ניסיון מוגבל: ZOOM עד 50 משתתפים, ClickWebinar עד 25 משתתפים.

כלומר, ההצעה של GoToWebinar ל- 30 יום ניסיון חינם עם עד 100 משתתפים היתה מאוד נדיבה.

אז מה קרה ש- GoToWebinar הגבילה את מספר המשתתפים ל- 10 במקום 100 ? הרי הם היו יכולים לבחור כול מספר אחר בין 0 (אין בכלל גירסת ניסיון) לבין 100? למה GoToWebinar לא הישוו למגבלה של ZOOM שהיא 50 משתתפים או ClickWebinar שהיא 25 משתתפים?

מספר של 10 משתתפים אינו מאפשר לקיים וובינר עסקי. אם יש לכם צורך בוובינר גדול יותר של עד 3,000 משתתפים פנו אלי לקבל הצעה למתן שירותי וובינר.

אודות הכותב

ניהול מקצועי של אירועים וירטואלים (וובינרים, כנסים וירטואלים, כנסים היברידים) עם הרבה ידע וניסיון בפתרון תקלות. מומחה לתכנון, הקמה וניהול עם ידע רב וניסיון של מאות אירועים וירטואלים, רבי משתתפים, רבי דוברים בארץ ובחו"ל. בין לקוחותינו: מכבי שירותי בריאות, משקי הקיבוצים, BDO, מכון היצוא, משרד הכלכלה, קרן היסוד, המוסד לבטיחות ולגיהות, מכללת תל חי, מובמנט, אלעד תוכנה, בינת תקשורת, התאחדות התעשיינים, אלון אולמן, אלון גל, אלן קאר וחברות עסקיות אחרות. מעניין אותך לשמוע איך אנהל את הוובינר שלך שיהיה מוצלח? פנה לקבלת הצעה לליווי הוובינר שלך

כתוב תגובה

נגישות