מתי זה זמן טוב לערוך וובינר?

באיזה יום, שעה לערוך וובינר, זאת שאלה שכיחה של כול בעל עסק הרוצה לערוך וובינר.

היום והשעה חשובים ואותם יש למדוד ב- 3 פרמטרים:

  • מספר הנרשמים לוובינר, כלומר גילו ענין בנושא הוובינר ובעת ההרשמה גם היום/שעה התאימו להם,
  • אחוז הגעת משתתפים, מי שבפועל הגיעו לוובינר ולקחו בו חלק לחלק למספר המשתתפים
  • אחוז המרות במידה ונעשה מכירה, כמה מכירות היו חלקי מספר המשתתפים בוובינר

אם זהו וובינר לעובדים חלים עליו כללים אחרים.

איזה יום מתאים לוובינר?

מחקרים בארה"ב מראים באופן עקבי ולאורך שנים כי אין שינוי מהותי באמצע השבוע: א' עד ה' באחוזי ההגעה לוובינר (משתתפים חלקי נרשמים). סקרים אחדים הראו כי יש עדיפות לימי רביעי וחמישי על פני הימים בתחילת השבוע, אולי מכיון שלאנשים נוח להתחייב לתאריך כמה שיותר רחוק ואולי בגלל שבתחילת השבוע הם מרגישים מעט יותר לחץ בעבודה.

בישראל לא נערך מחקר מסודר ואני יכול לומר מניסיוני ואחרי מאות וובינרים שערכתי שאין הבדל באחוזי ההגעה לאורך ימות השבוע.

מי שהוובינר חשוב לו, יגיע ומי שהוובינר לא כל כך חשוב לו, תמיד ימצא סיבה למה לא: משחק כדורגל, הישרדות, כוכב נולד וכדומה. במדינה בה אירוע רודף אירוע ואנשים רבים חיים לפי החדשות, פיגוע יכול להוות תירוץ לאנשים לא להגיע לוובינר.

יש שוני באחוזי הגעה לוובינר שבדרך כלל עומדים על 37% בהתאם לקהל היעד: פרטי או עסקי. גם בקהל היעד העסקי יש שוני אם זה אנשי מכירות, משאבי אנוש, פיננסיים או מנהלים.

הערה: ליום ולשעה יש תפקיד אבל זה לא הפרמטר החשוב ביותר. אני, למשל חושב, שלשיעור קומתו של המרצה יש משקל גדול יותר מאשר איזה יום מימות השבוע זה יהיה. אם זה יהיה וובינר שבו ייקח חלק איש בעל שיעור קומה ומוכר כאוטוריטה, אז גם ביום שישי יגיעו אנשים לשמוע אותו. כאמור, זוהי הנחה שטרם נבדקה!

ומה לגבי שעת הוובינר?

השעה צריכה להיקבע לפי קהל היעד:

לקהל פרטי מומלץ לערוך וובינר בשעות הערב החל מהשעה 20:00 אחרי שהשכיבו את הילדים לישון.

לקהל פרטי של אנשים מבוגרים בגילאי 60 פלוס אפשר להתחיל וובינר גם בשעה 19:00

לקהל פרטי של אנשים בגילאים 40 פלוס שיש להם ילדים בגיל ההתבגרות, אפשר להתחיל וובינר בשעה 20:00

לקהל עסקי מומלץ לערוך וובינר בשעה 10:00 לפני ארוחת צהרים או בשעה 14:00 אחרי ארוחת צהרים, כאשר החלק המעודף ביום הוא לפני הצהרים, בערך פי 2 בהשוואה לשעות שאחרי ארוחת הצהרים.

איזה יום או שעה אתם חושבים מתאים לקהל שלכם? שתפו אותנו כאן בתגובות מטה

אודות הכותב

ניהול מקצועי של אירועים וירטואלים (וובינרים, כנסים וירטואלים, כנסים היברידים) עם הרבה ידע וניסיון בפתרון תקלות. מומחה לתכנון, הקמה וניהול עם ידע רב וניסיון של מאות אירועים וירטואלים, רבי משתתפים, רבי דוברים בארץ ובחו"ל. בין לקוחותינו: מכבי שירותי בריאות, משקי הקיבוצים, BDO, מכון היצוא, משרד הכלכלה, קרן היסוד, המוסד לבטיחות ולגיהות, מכללת תל חי, מובמנט, אלעד תוכנה, בינת תקשורת, התאחדות התעשיינים, אלון אולמן, אלון גל, אלן קאר וחברות עסקיות אחרות. מעניין אותך לשמוע איך אנהל את הוובינר שלך שיהיה מוצלח? פנה לקבלת הצעה לליווי הוובינר שלך

כתוב תגובה

נגישות